HOME

Witamy w Dzielnicy Wzajemnego Szacunku

prof. Jan Miodek: Gawęda o języku polskim w czas Bożego Narodzenia
Data dodania: 09-01-2012 09:19

Gościem grudniowego Salonu Wzajemnego Szacunku był wybitny językoznawca prof. Jan Miodek. Nawiązując do okresu świąt Bożego Narodzenia profesor wyjaśnił wątpliwości językowe w poszczególnych kolędach podczas wykładu "Gawęda o języku polskim w czas Bożego Narodzenia". Organizatorem Salonu była Parafia Ewangelicko Augsburska - zapraszamy do przeczytania relacji na stronie www.luteranie.org

 

 

ŚWIĘTO: Boże Narodzenie (kalendarz juliański)
Data dodania: 07-01-2012 14:15

Dziś, dokładnie 13 dni po katolikach i protestatach, prawosławni świętują Boże Narodzenie. Z tej okazji składamy serdeczne życzenia szczęśliwych i spokojnych dni w rodzinnym gronie.

Dzielnica Czterech Wyznań perłą Wrocławia
Data dodania: 02-01-2012 10:33

Budowlańcy w Dzielnicy Czterech Wyznań będą mieć jeszcze mnóstwo roboty, ale promocja tego niezwykłego fragmentu Wrocławia już się rozpoczęła - pisze Beata Maciejewska w Gazecie Wyborczej.

Rok 2012 ma być wielkim debiutem naszej turystycznej i wizerunkowej perły. Miasto wydrukowało już ulotki w języku polskim i angielskim, oznaczyło tablicami informacyjnymi wszystkie cenne obiekty, przygotowuje przewodnik - spacerownik po Dzielnicy (trasa będzie wiodła od Arsenału i obejmie też Pałac Królewski), chce otworzyć tam Centrum Informacji Turystycznej. Każdy, kto przyjedzie do Wrocławia, musi tu trafić. A i wrocławian trzeba przekonać, żeby bywali tu równie często, jak w Rynku.

>>> więcej w Gazeta.pl

Nagroda Marszałka Wojwództwa Dolnośląskiego dla Przewodniczącego Fundacji Stanisława Rybarczyka
Data dodania: 23-12-2011 11:50

Z ogromną przyjemnością i z wielką dumą zawiadamiamy, iż Pan Stanisław Rybarczyk, Przewodniczący Fundacji “Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań”, Dyrketor Artystyczny Fundacji „PRO ARTE”, Dyrektor Chóru Synagogi pod Białym Bocianem, wybitny działacz na rzecz kultury i sztuki został uhonorowany przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego „Nagrodą za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury”.

czytaj więcej
ZAPRASZAMY: Podsumowanie roku 2011
Data dodania: 12-12-2011 09:24

Fundacja „Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań” serdecznie zaprasza na spotkanie podsumowujące tegoroczny program działań na rzecz edukacji międzykulturowej.

W czwartek 15. grudnia w klasztorze o.o Paulinów będzie miał miejsce spektakl „Historia Abrahama” przygotowany przez dzieci uczestniczące w projekcie „Dzieciaki” pod opieką reżysera Pawła Pawlika. Podczas wystawy „Dzieci Jednego Boga” zaprezentowane zostaną zdjęcia i prace plastyczne ilustrujące całoroczne zajęcia w międzywyznaniowym gronie. Na podsumowanie tegorocznych działań Fundacji, spektakl, wystawę i słodki poczęstunek zapraszają szczególnie gorąco: koordynator warsztatów Kamila Tajanowicz Tymura i „Dzieciaki”

Czwartek, 15. grudnia 2011 r. godz. 17:00

Klasztor o.o. Paulinów – Sala św. Rodziny

ul. św. Antoniego 30, Wrocław

 

Koncert adwentowy u Paulinów
Data dodania: 05-12-2011 13:45

W najbliższą sobotę 12. grudnia Ojcowie Paulini oraz Akademia Muzyczna we Wrocławiu zapraszają na trzeci z kolei, i ostatni koncert Adwentowy u Paulinów na godz. 19.00. Będzie to muzyka wokalno-instrumentalna z udziałem Orkiestry Smyczkowej Wydziału Edukacji Muzycznej, pod dyr. Heleny Tomaszek-Plewa. W programie: m.in. utwory Haendla, Frescobaldiego. Wstęp wolny.

>>> więcej informacji

 

ECU-CINEMA zaprasza na film "W całunie"
Data dodania: 05-12-2011 09:52
 

W środę 7. grudnia w ramach pokazów filmowych ECU-CINEMA zaprezentujemy "W całunie" – wstrząsający dokument Farida Haerinejada i Mohammada Rezy Kazemiego z 2009 roku poruszający kontrowersyjną kwestię kary śmierci poprzez ukamienowanie, wymierzanej zazwyczaj kobietom za cudzołóstwo czy prostytucję.

Klub Włodkowica 21 godz. 19:00

ul. Włodkowica 21, Wrocław


czytaj więcej
Otwarny koncert: Adwentowa Refleksja Światło Bożego Narodzenia
Data dodania: 02-12-2011 11:17

czyli spotkanie muzyczne wrocławskich środowisk osób niepełnosprawnych i mniejszości niemieckiej.

Już w najbliższą niedzielę 4 grudnia o godz. 17:00 w Ewangelickim Kościele Opatrzności Bożej we Wrocławiu odbędzie się niezwykły koncert kierowany do wszystkich Wrocławian. W programie utwory muzyczne i poetyckie na Adwent i Boże Narodzenie. Wykonawcami będą artyści z kręgów mniejszości niemieckiej (zespół „Heimatsänger”), podopieczni Podopieczni Ewangelickiego Centrum Kształcenia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (CEKIRON) i Dolnośląskiego Ośrodka Osób Twórczych (DOOT) oraz soliści Agnieszka Ostapowicz, Katarzyna Rozdolska, Łukasz Bzowski.

Serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnego celebrowania atmosfery nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Wstęp na koncert jest wolny.

 

czytaj więcej
Debata: Wrocław wielokulturowy? Urzeczywistnienie mitu wyzwaniem dla wrocławian
Data dodania: 02-12-2011 10:47

Zapraszamy w środę, 7. grudnia o godz. 16:00 do Muzeum Miejskiego na debatę: Wrocław wielokulturowy? Urzeczywistnienie mitu wyzwaniem dla wrocławian.

Inicjatorami spotkania są:
Porozumienie „Kalejdoskop Kultur”, Związek Karaimów Polskich, Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego „Pro Humanum”

Więcej informacji >>>

 

Warsztaty języka hebrajskiego
Data dodania: 28-11-2011 10:10

Fundacja „Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań” zaprasza na warsztaty języka hebrajskiego. Trzy spotkania poświęcone będą nauce czytania i pisania. Dla osób, które uczestniczyły w pierwszej edycji warsztatów prowadzący Tomasz Duda przygotował ćwiczenia i pomoce pozwalające na stawianie kolejnych kroków nauce języka hebrajskiego. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a organizatorzy zapewniają potrzebne materiały edukacyjne >>> więcej informacji 

 

 

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Fundacja "Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań", 50-077 Wrocław, Kazimierza Wielkiego 29

mail: biuro@fundacja4wyznan.pl