HOME

KONCERTY HAWDALOWE wrzesień 2013
12-09-2013 15:31:03

Synagoga stała się wyjątkową salą koncertową.

Prezentacje muzyki są doskonałą okazją do poznania części bogactwa kultury żydowskiej, a także, po prostu do przebywania w tych niesamowitych, niezapomnianych wnętrzach.

 

 

28.09.2013, sobota, godz. 20:06

KOLORY KAZIMIERZA

Koncert promujący płytę „COLOROVANKA”

w programie: muzyka klezmerska

 

Magda Brudzińska – śpiew i altówka

Bartek Szczepański – perkusja

Jacek Kopiec – akordeon

Michał Braszak – gitara basowa

Jarema Pogwizd – instrumenty klawiszowe i elektronika

 

 

„COLOROVANKA” to świeże spojrzenie na muzykę etniczną. Odważne połączenie tradycyjnych piosenek i instrumentów z elektronicznymi brzmieniami. Płyta narodziła się na Krakowskim Kazimierzu, gdzie renesans przeżywa muzyka aszkenazyjska (klezmerska) i bałkańska, a w dziesiątkach pubów można posłuchać  jazzu, muzyki improwizowanej i klubowej. Muzyka i języki mieszają się ze sobą tworząc niepowtarzalny klimat dzielnicy, który był główną inspiracją do stworzenia „COLOROVANKI”.

 

Muzycy, którzy od kilkunastu lat eksperymentują z różnymi stylami, zebrali wszystkie kolory Kazimierza w jedną  muzyczną „Colorovankę”. Magda Brudzińska (wokalistka, altowiolistka) oraz Bartek  Szczepański (aranżer i  perkusista) zaprosili do współpracy  świetnych krakowskich muzyków. Magda  śpiewa w pięciu językach:  jidysz,  serbskim, polskim, macedońskim i angielskim, co również podkreśla ponadczasowość i  uniwersalność utworów z płyty.


 

MAGDA  BRUDZIŃSKA

Jest absolwentką krakowskiej Akademii Muzycznej, współpracuje z klasycznymi orkiestrami (Sinfonietta Cracovia), gra solowo na altówce oraz jest obdarzona oryginalnym, niskim i mocnym głosem.

Magda jest laureatką „Szansy na sukces” (1997), grała i śpiewała także w takich kultowych zespołach jak „Sirrah”, „Sid” czy „Farben Lehre”. Współpracowała z wieloma innymi zespołami  bluesowymi, rockowymi, punkowymi i rozgłośniami radiowymi. Brała udział w projektach związanych z piosenką aktorską i poezją śpiewaną (współpraca z Markiem Mikulskim, Sławkiem Kuszem, festiwalem „Gitarą i piórem”, etc.).

W roku 2004 rozpoczęła się jej przygoda z muzyką klezmerską. Stworzyła znany zespół  „Quartet Klezmer  Trio” www.qklezmer.pl.

Jako jedyna z polskich wokalistek rozrywkowych jest zapraszana na festiwale klasycznej muzyki wokalnej :„Il Canto”, „Gloria”, „Chanterell”, czy jubileuszowa edycja  50. festiwalu Moniuszkowskiego w Kudowie (z zespołem Klezzmates).  Aleksander Teliga (światowej sławy bas) poprosił ją kiedyś o dedykację na płycie „Małemu basu – wielkij alt”. Aleksander Teliga słynie z poczucia humoru, ale taki wpis oddaje wrażenie, jakie zrobił na nim głos artystki.

Artystka chętnie się angażuje w projekty z pogranicza muzyki i innych sztuk. Współpracuje z teatrami,  nagrała muzykę dla spektakli: „Szyc” teatru „Barakah” (autorstwa Renaty Przemyk) i „Poper” Teatru Nowego w Poznaniu (kompozycje Piotra „Lali” Lewickiego).

Blisko współpracuje z fundacją „Świat ma sens” i grupą „Baron and Bereś Production”, dla której z  repertuarem, który znalazł się teraz na płycie „Colorovanka”, zagrała w spektaklu „… i była miłość w getcie” (2009), stworzonym na podstawie książki Marka Edelmana, ostatniego dowódcy powstania w getcie warszawskim, i na jego życzenie.

Zapraszamy w niezwykłą podróż po Kolorach Kazimierza!

 

Facebook Colorovanka - Facebook Festiwal Simcha 

www.simcha.art.pl - www.proarte.org.pl

 

 

Bilety do nabycia w Centrum Informacji Żydowskiej, ul. Włodkowica 9, Wrocław oraz na godzinę przed koncertem.

 

20 zł ulgowe/30 zł normalne - przedsprzedaż.

25 zł ulgowe/35 zł normalne - na godzinę przed koncertem.

 

Organizator:

Fundacja „PRO ARTE 2002”

 

Współorganizatorzy:

Agencja Art&Business

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP Oddział we Wrocławiu

 

Mecenat:

Gmina Wrocław

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

 

Patronat medialny:

zagroszkultury.pl

Wstecz

Fundacja "Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań", 50-077 Wrocław, Kazimierza Wielkiego 29

mail: biuro@fundacja4wyznan.pl