HOME

Zaczęło się od rzuconych kamieni...
27-06-2013 20:03:04
W ubiegły piątek - 21 czerwca - w kościele ewangelickim Opatrzności Bożej w ramach Nocy Otwartych Kościołów spotkali się przedstawiciele czterech społeczności wyznaniowych Dzielnicy Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań - Ojciec dr Mariusz Tabulski z Kościoła rzymskokatolickiego, ks. Marcin Orawski z ewangelicko-augsburskego, ks. Aleksander Konachowicz z prawosławnego oraz Jerzy Kichler z Gminy wyznaniowej żydowskiej.
 
 
Wieczór rozpoczął się od krótkiego występu chóru kameralnego "Capella Ecumenica" pod dyrekcją Adam Rajczyby. Była to tylko zapowiedź koncertu na zakończenie spotkania. Następnie Joanna Korsan krótko przywitała zebranych, a ks. Marcin Orawski przedstawił rozmówców. Pytania dotyczące początków Dzielnicy Wzajemnego Szacunku czterech Wyznań, idei, jakie jej przyświecają i planów na przyszłość oraz odpowiedzi dały zebranym możliwość dobrego zapoznania się z historią i teraźniejszością Dzielnicy. 
 
Znakomicie wykonane pieśni z rożnych okresów i kierunków muzycznych - od Jana Sebastiana Bacha poprzez Antonina Dworzaka po utwory nurtu gospel były dopełnieniem ciekawego wieczoru.
 
Wstecz

Fundacja "Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań", 50-077 Wrocław, Kazimierza Wielkiego 29

mail: biuro@fundacja4wyznan.pl