HOME

Salon Dzielnicy Wzajemnego Szacunku: ks. bp Ryszard Bogusz
20-04-2013 19:11:04

6 marca br. w sali Parafii Ewangelickiej przy ul. Kazimierza Wielkiego 29 odbyło się pierwsze, w tym roku kalendarzowym, spotkanie w ramach Salonu Dzielnicy Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań. Gościem Salonu był ks. bp Ryszard Bogusz zwierzchnik Wrocławskiej Diecezji Kościoła Ewangelickiego, który wygłosił prelekcję pt.: „Ewangelicy na Dolnym Śląsku w pierwszych latach powojennych i w dobie obecnej”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.Spotkanie tradycyjnie rozpoczął p. Janusz Witt – w krótkiej mowie przywitał on wszystkich słuchaczy oraz przedstawił postać prelegenta – ks. Bp Ryszarda Bogusza.

Bp Ryszard Bogusz pokrótce przedstawił słuchaczom dzieje Kościoła Ewangelickiego na terenach współczesnej Polski od czasów reformacji, następnie zagłębił się w temat historii parafii ewangelickich we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku po II Wojnie Światowej. W swojej prelekcji ksiądz biskup przedstawił nie tylko ciekawe fakty historyczne związane z rozwojem Wrocławskiej Diecezji Ewangelickiej, ale również zaprezentował zdjęcia najsłynniejszych świątyń ewangelickich w naszym województwie.

Po wykładzie nadszedł czas na pytania od słuchaczy i dyskusje.

Bp Ryszard Bogusz od początku związany jest z parafią ewangelicką we Wrocławiu – najpierw jako wikariusz, potem administrator, od 1982 roku jako proboszcz, a od 1994 jako biskup Diecezji Wrocławskiej. Biskup jest także prezesem Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, sekretarzem wrocławskiego Oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej oraz kuratorem polskiej sekcji Międzynarodowego Towarzystwa im. Dietricha Bonhoeffera.

Sofia Andrianow

Wstecz

Fundacja "Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań", 50-077 Wrocław, Kazimierza Wielkiego 29

mail: biuro@fundacja4wyznan.pl