HOME

Pierwsza edycja Gry "Odbuduj świątynie" za nami
27-10-2011 20:46:15

W sobotę 22-go października przeprowadziliśmy pierwszą- testową edycję gry miejskiej w „Dzielnicy nego Szacunku”. Poniżej prezentujemy fragmenty relacji, która pojawiła się na portalu TuWrocław.com.

- Na uczestników gry czekało osiem postaci z różnych epok. Udzielali wskazówek, zadawali pytania, rozdawali fanty – mówiła Maria Jasińska, koordynatorka gry „Odbuduj świątynie”.
Kupiec Prawosławny wypytywał o szlak handlowy Via Regia, Jan Hess prosił o odszyfrowanie cyfr znajdujących się na ścianach ewangelickiego kościoła Opatrzności Bożej.
- Przy każdej z postaci przynajmniej jedno pytanie sprawiało nam problem. Niemniej jednak bardzo nam się podobało i na pewno weźmiemy udział w następnej edycji – podkreślają Asia i Basia, członkinie ekipy, która wzięła udział w zabawie.

Pełną relację z gry można znaleźć na portalu TuWrocław.com. Wkrótce- zdjęcia z gry w naszej Galerii.

Realizacja gry nie byłaby możliwa bez zaangażowania naszych wolontariuszy. Karina Osieleniec wpadła na bardzo ciekawą koncepcję gry. Jaką? Zapraszamy na kolejne edycje....
Karina, Agnieszka Wieszaczewska i Katarzyna Błaut wraz z pracowniczkami fundacji: Ewą Marcinek oraz Marią Jasińską dopracowywały pomysł, wyszukiwały postaci, opracowywały organizacyjną stronę przedsięwzięcia. W organizację gry włączyła się także Dorota Samelska zaangażowana dotychczas w inne działania, m. in. w projekt Spotkań filmowych „Ecu Cinema”. Postaci – w strojach z epoki wypożyczonych z Wytwórni Filmów Fabularnych, strojach zakonnych pożyczonych od sióstr Elżbietanek oraz Franciszkanów z parafii na Karłowicach odegrały w/w wolontariuszki oraz sympatycy Dzielnicy: Mariusz Jagiełło, Piotr Gałąź, Joanna Mickiewicz i Anna Nowak.

Składamy również serdeczne podziękowania właścicielom klubu „Włodkowica 21” i Panu Grzegorzowi- menadżerowi menadżerowi tego pubu, w którym znajdował się Punkt Informacyjny Gry „Odbuduj świątynie”, właścicielom i menadżerowi klubu „Głuchy telefon”, Państwu Hajdukom - właścicielom Restauracji w Hotelu Duet, właścicielkom cukierni Babeczka oraz parafiom czterech wyznań z Dzielnicy Wzajemnego Szacunku.

 Wstecz

Fundacja "Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań", 50-077 Wrocław, Kazimierza Wielkiego 29

mail: biuro@fundacja4wyznan.pl