HOME

ECU- CINEMA W DZIELNICY
24-06-2011 10:35:41

 Już wkrótce – 1-go lipca zapraszamy na 1 spotkanie w ramach ECU- CINEMA- SPOTKAŃ FILMOWYCH w Dzielnicy Wzajemnego Szacunku we Wrocławiu.

Zaprezentujemy dokument Dayi Cahen z 2007 roku, przedstawiający letni obóz treningowy putinowskiej młodzieżówki „Naszych”. Holenderskiej reżyserce, jako jedynej dziennikarce „z zachodu” udało się sfilmować od środka gigantyczny (10000 uczestników!) obóz, na którym szkolą się zwyczajne (?) dzieciaki- przyszli rosyjscy politycy i menadżerowie zjednoczeni wokół jednego wodza i jednego celu...

W ramach wstępu- spotkanie z naszymi gośćmi specjalnymi: dr. Anną Ursulenko z Instytutu Filologii Słowiańskiej oraz dwójką rosyjskich studentów: Janą Karpenko i Andriejem Wieczierkow z Tomska na Syberii.

Po filmie zapraszamy do dyskusji w ECU- menicznym (w Dzielnicy współpracują ze sobą 4 wyznania) i międzykulturowym gronie. Będzie również coś do zakąszenia...

Organizacja spotkań była możliwa dzięki współpracy z organizatorami Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Wath Docs. Prawa człowieka w filmie”.

Film: „Nasi” Daya Cahen, 2007 (film został udostępniony przez organizatorów festiwalu Watch Docs. Prawa człowieka w filmie)

Kiedy i gdzie:1.07.2011 (piątek), godz. 17.00, sala parafialna w Parafii Ewangelicko- Luterańskiej przy ul. Kazimierza Wlk. 29 (wejście między kościołem a Hotelem Europeum). WSTĘP WOLNY.

Organizatorzy: Fundacja „Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań”,Parafia Ewangelicko- Luterańska Opatrzności Bożej we Wrocławiu, Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Watch Docs. Prawa człowieka w filmie”. 

Wstecz

Fundacja "Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań", 50-077 Wrocław, Kazimierza Wielkiego 29

mail: biuro@fundacja4wyznan.pl