HOME

BAJKI ŚWIATA
05-12-2010 16:55:00

 Warsztaty „Dzieciaki”, które odbyły się 27-go listopada, poświęcone były bajkom świata oraz współczesnej technice ich ilustrowania. Na początku dzieci miały 3-częściowy quiz ze słodkimi nagrodami, w którym korzystając z podpowiedzi zawartych na fotografiach, zdjęciach lub w rekwizytach musiały rozpoznać bajkę i podac jej tytuł.

Następnie czytaliśmy z podziałem na role jedną z bajek braci Grimm: Pani Zamieć. W drugiej części warsztatów odbyło się spotkanie z grafikiem- ilustratorem bajek. Zaproszony gość, przy użyciu komputera, laptopa i pióra świetlnego zaprezentował dzieciom krok po kroku fazy ilustrowania bajek począwszy od szkicu. Za przykład posłużyła bajka o Smoku Wawelskim.
Po tym dzieci w parach mogły same zilustrować dowolną techniką lub metoda kolażu wybraną bajkę lub postać z bajki. Dzieci miały do dyspozycji fotografie z gazet, kredki, papier kolorowy, obrazki czarno-białe, i inne przybory. Nagroda dla 3 najlepszych grup były szkice smoka wykonane wcześniej przez ilustratora. JAK MOŻNA ZOBACZYĆ W NASZEJ GALERII DZIECI I NIE TYLKO DZIECI :) Z ZAPARTYM TCHEM ŚLEDZIŁY JAK POWSTAJĄ ILUSTRACJE....

 

 

Wstecz

Fundacja "Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań", 50-077 Wrocław, Kazimierza Wielkiego 29

mail: biuro@fundacja4wyznan.pl