HOME

Stwarzanie świata na jedwabiu
10-11-2009 09:41:59

17-go października w trakcie warsztatów "Dzieciaki" dzieci różnych  wyznań, podzielone na kilkuosobowe grupy, malowały na jedwabiu kolejne Dni Stwarzania Świata. Poniżej przedstawiamy kilka fragmentów relacji z "Gościa Niedzielnego", autorstwa Pani Agaty Combik. Gorąco polecamy lekturę całego reportażu! ("Gość Wrocławski", nr. z 1 listopada)

 

 

 

 

 

 Towarzysząc Stwórcy

Prowadząca zajęcia Olga Demczuk rozmawia z dziećmi o różnych sposobach przedstawiania świata i o biblijnym opisie stworzenia, a Olga Jakubowska tłumaczy jak malować na jedwabiu. I już po chwili specjalne flamastry do szkicowania i pędzle idą w ruch. Jedwab rozpięty na sztalugach zmienia się w malowaną Biblię.

Weronika i Marysia malują ...chaos, bardzo zresztą barwny i pogodny. Chodzi o sam początek stworzenia, gdy jeszcze "ziemia była bezładem i pustkowiem" [...] Chusta Dominika i jego koleżanki jest soczyście zielona- są odpowiedzialni za rośliny. Malarki szóstego dnia właśnie umieściły w raju sępa, świnkę, lwa. [...]

Obecny cykl spotkań koncentruje się na sztuce.- Zdążyliśmy już trochę się poznać, odkryć łączące nas wartości, przyjaźnimy się. Teraz spotykamy się przez różne działania artystyczne- mówi Ola.- Mieliśmy [...] warsztaty ceramiczne podczas których rozmawialiśmy o znaczeniu ognia w różnych wyznaniach i robiliśmy świeczniki, warsztaty teatralne, gdzie pracowaliśmy nad sceną "Wieża Babel".

 

 

Wstecz

Fundacja "Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań", 50-077 Wrocław, Kazimierza Wielkiego 29

mail: biuro@fundacja4wyznan.pl