HOME

Zapraszamy na KONCERT FOLKOWY
25-11-2008 12:32:10

Wielokulturowych brzmień i melodii wysłuchać będzie można w najbliższą niedzielę w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Opatrzności Bożej. W ramach projektu Dzieci Jednego Boga we Dzielnicy Wzajemnego Szacunku zagrają „Wrocławskie Bandurzystki” i wielokrotnie nagradzany zespól folkowy Chudoba.

Projekt Dzieci Jednego Boga to jeden z 13 projektów realizowanych w Polsce w ramach obchodów Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego 2008. Jest to największy obecnie realizowany projekt międzykulturowy na Dolnym Śląsku.
Podczas koncertu Chudoby usłyszymy tradycyjne pieśni Europy Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej. Europejskiej sławy artyści wykonają własne aranżacje melodii polskich, a także słowackich, morawskich, ukraińskich, łemkowskich, huculskich, cygańskich, bułgarskich, macedońskich, serbskich, rumuńskich, żydowskich i węgierskich. 
Zespół Chudoba założyli w 1993 roku studenci Uniwersytetu Wrocławskiego. Od początku istnienia zespół odnosił sukcesy na w wielu festiwalach i wydarzeniach kulturalnych. Muzycy grają wyłącznie na instrumentach akustycznych. Przez 15 lat istnienia Chudoba „wygrała sobie” własne, rozpoznawalne brzmienie.
Bezpośrednio przed koncertem zespołu Chudoba usłyszymy grę na oryginalnym ukraińskim instrumencie – bandurze. Pod kierownictwem artystycznym Olgi Marko zespół „Wrocławski Bandurzystki” wykona pięć wschodnich utworów.
Olga Marko polsko-ukraińska artystka urodziła się w Olesku. Jej muzyczne fascynacje skupiły się na oryginalnym ukraińskim instrumencie ludowym - bandurze. Ukończyła Liceum Muzyczne w Drohobyczu w klasie bandury. Kontynuowała naukę na Uniwersytecie Kultury w Kijowie, kształcąc się również w zakresie śpiewu. Od 11 lat mieszka we Wrocławiu, gdzie nawiązała współpracę z polskimi artystami.
Zespół „Wrocławskie Bandurzystki” powstał w 2007 roku dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego i Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego i zaangażowaniu Olgi Marko. Tworzą go: Nadija Polańska, Oksana Polańska, Ola Syrnyk, Oksana Sałamon, Natalia Worchacz.
30 listopada – niedziela
Godzina 18.00
Kościół Ewangelicko – Augsburski Opatrzności Bożej
Ul. Kazimierza Wielkiego 29
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA
WSTĘP WOLNY
 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Wstecz

Fundacja "Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań", 50-077 Wrocław, Kazimierza Wielkiego 29

mail: biuro@fundacja4wyznan.pl