HOME

LEGENDA O ABRAHAMIE
14-12-2008 21:55:04

"Legenda o Abrahamie" w Dzielnicy Wzajemnego Szacunku

Dzieci trzech największych monoteistycznych wyznań przedstawią trzy etiudy o życiu Abrahama w ramach spotkania przygotowanego przez Akademię Wyobraźni: „Legenda o Abrahamie". Występy poprzedzi ilustrowany wykład Pawła Pawlika, kulturoznawcy, reżysera teatru dzieci i młodzieży i animatora, o postaci Abrahama w kontekście trzech religii.


„Legenda o Abrahamie" to nazwa realizowanego przez Akademię Wyobraźni projektu interdyscyplinarnych warsztatów oraz widowisk dla dzieci z zakresu edukacji międzykulturowej. Dzięki współpracy Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego, Szkoły Lauder Etz Chaim, Szkoły Podstawowej nr 45 i Parafii św. Antoniego dzieci pod opieką animatorów poznawały historię Abrahama, jego znaczenie dla poszczególnych wyznań oraz wspólnie stworzyły etiudy, które przedstawią na piątkowym spektaklu.


Kończy się rok 2008 ogłoszony przez Komisję Europejską Rokiem Dialogu Międzykulturowego. W jego ramach Dzielnica Wzajemnego Szacunku oraz Akademia Wyobraźni realizowały we Wrocławiu projekty skierowane do dzieci mające na celu dialog międzykulturowy, oparty na wzajemnym poznaniu i akceptacji różnic. Serdecznie zapraszamy na spotkanie!


Akademia Wyobraźni - Program Działań Teatralnych.
„Legenda o Abrahamie"
12 grudnia - Piątek godzina 10.00
Kościół Ewangelicko Augsburski Opatrzności Bożej
Ul. Kazimierza Wielkiego 29

Wstecz

Fundacja "Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań", 50-077 Wrocław, Kazimierza Wielkiego 29

mail: biuro@fundacja4wyznan.pl