HOME

Marsz i modlitwa w obronie chrześcijan i wyznawców innych religii prześladowanych na terenie pogrążonej w wojnie domowej Syrii i Iraku
05-10-2014 14:31:14

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Wrocławia na

 

Marsz i modlitwę w obronie chrześcijan i wyznawców innych religii prześladowanych na terenie pogrążonej w wojnie domowej Syrii i Iraku

 

Szanowni Państwo,

 

Fundacja „Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań” wraz z Gminą Wyznaniową Żydowską, Parafią Rzymsko-Katolicką pw. św. Mikołaja, Parafią Ewangelicko-Augsburską Opatrzności Bożej i Parafią Prawosławną Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy zapraszają na organizowany w niedzielę 12 października br. marsz w obronie prześladowanych z powodów religijnych w Syrii i Iraku – chrześcijan, muzułmanów, jazydów i innych wspólnot religijnych.

 

Na naszych oczach fanatycy Państwa Islamskiego mordują brutalnie tysiące niewinnych ludzi, giną też unikalne kultury z ich wielkim dorobkiem materialnym  i duchowym. Chcemy zaprotestować przeciw prześladowaniom i  modlić się za ich ofiary.  Zapraszamy do udziału w marszu, aby pokazać światu, że nie jesteśmy obojętni na los ludzi z odległych krajów bez względu na ich wyznanie.

 

Przebieg marszu

 

Niedzielny marsz rozpocznie się na dziedzińcu Synagogi pod Białym Bocianem, skieruje się ulicą Włodkowica w stronę pl. Jana Pawła II i na wysokości ul. Św. Antoniego dołączą do niego ojcowie Paulini wraz z parafianami. Dalej dojdziemy do ul. Ruskiej, gdzie dołączy do nas parafia prawosławna i tak sformowany pochód uda się ulicą Ruską do ul. Kazimierza Wielkiego, gdzie dołączą do nas parafianie z parafii ewangelicko-augsburskiej. Następnie obok Pałacu Królewskiego – Muzeum Miejskiego, przejdziemy ul. Gepperta do rynku i dalej na plac przed kościołem św. Elżbiety, gdzie zostaną odmówione modlitwy w czterech obrządkach w intencji prześladowanych przez bojowników Państwa Islamskiego chrześcijan,  wyznawców innych religii i niewierzących.

 

Początek  marszu 12 października o godzinie 15:30. Do placu przy kościele św. Elżbiety dotrzemy ok. godziny 16:30.  Całość powinna zakończyć się ok. godziny 17:00.

 

Zarząd Fundacji „Dzielnicy Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań”

Wstecz

Fundacja "Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań", 50-077 Wrocław, Kazimierza Wielkiego 29

mail: biuro@fundacja4wyznan.pl