Witamy w Dzielnicy Wzajemnego Szacunku

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
Data dodania: 22-09-2011 17:20

W poniedziałek 26. września od godziny 11:00 w Synagodze pod Białym Bocianem będzie można obejrzeć filmy, przedstawienia teatralne a także wziąć udział w prezentacjach na temat egzaminów językowych. Wszystko w ramach Europejskiego Dnia Języków. O godzinie 16:30 w Synagodze odbędzie się wykład dr. Joanny Lisek „Jidysz – ginący język kobiet?”. Dzień Języków zakończy część artystyczna: koncert i spektakle teatralne. Wstęp wolny. >>> więcej informacji

Wrześniowe Koncerty Hawdalowe
Data dodania: 21-09-2011 17:14

KONCERTY HAWDALOWE: Max Klezmer Band : Podczas wrześniowych Koncertów Hawdalowych pod jednym dachem wystąpią: klezmer z galicyjskiego sztetlu, bałkański grajek weselny, muzyk pochodzący z krainy Baśni tysiąca i jednej nocy, hinduski skrzypek i eksperymentator jazzowy. Na to niepowtarzalne wydarzenie Fundacja PRO ARTE zaprasza w sobotę 24. września o godzinie 19:51 do Synagogi pod Białym Bocianem. Bilety, 15/25 zł (przedsprzedaż) 20 zł/30zł (w dniu koncertu)  >>> więcej informacji

Święto: Narodzenie Przenajświętszej Bogurodzicy
Data dodania: 19-09-2011 15:59

Na dni 20-21 września przypada prawosławne święto Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy, które jest również świętem parafialnym. Parafia prawosławna pw. Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy zaprasza na nabożeństwo wieczorne we wtorek o godzinie 17:00.

Katedra pw. Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy

ul. św. Mikołaja 40

wtorek godzina 17:00

Zdjęcia z wystawy "Dzieci Jednego Boga" w Galerii Podróżnika DBP
Data dodania: 14-09-2011 11:48

Tych z Państwa, któtrzy nie maja możliwości obejrzenia wystawy "Dzieci Jednego Boga" w Galerii Podróżnika Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

Abp Jeremiasz po raz trzeci wybrany prezesem Polskiej Rady Ekumenicznej
Data dodania: 14-09-2011 10:51

12 września Zgromadzenie Ogólnege Polskiej Rady Ekumenicznej po raz trzeci wybrano abp. Jeremiasza z Kościoła Prawosławnego na prezesa Rady. Wyboru dokonali przedstawiciele wszystkich siedmiu Kościołów członkowskich Polskiej Rady Ekumenicznej: Chrześcijan Baptystów, Ewangelicko-Augsburskiego, Ewangelicko-Metodystycznego, Ewangelicko-Reformowanego, Polskokatolickiego, Starokatolickiego Mariawitów oraz Prawosławnego. Arcybiskup Jeremiasz jest prezesem Polskiej Rady Ekumenicznej od 2001 roku.

Polska Rada Ekumeniczna dział na rzecz rozwoju dialogu ekumenicznego, tolerancji religijnej a także zbliżenia i pielęgnowania braterskich stosunków między Kościołami. Organizuje ekumeniczne nabożeństwa, konferencje, obozy i wymiany młodzieżowe, podejmuje inicjatywy diakonijne (charytatywne), prowadzi dialog międzywyznaniowy i konsultacje z organami państwa, współpracuje z mediami, realizuje różnorodne projekty.

>>> Polska Rada Ekumeniczna

Polska Rada Ekumeniczna

Zapraszamy na koncert jubileuszowy
Data dodania: 13-09-2011 23:28

Chór Synagogi pod Białym Bocianem pod kierownictwem Stanisława Rybarczyka świętuje swoje 15-lecie. Z tej okazji zapraszamy wszystkich na wyjątkowy otwarty koncert jubileuszowy, którego gościem będzie Avitall Gerstetter, pierwsza kobieta kantor mianowana do służby w Niemczech.

Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej
Synagoga pod Białym Bocianem
18. września 2011 roku (niedziela) godz. 18.00
ul. Włodkowica 7

Wystawa: Dzieci Jednego Boga w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej
Data dodania: 12-09-2011 22:44

Od poniedziałku w Galerii Podróżnika w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej (Rynek 58) oglądać można wystawę "Dzieci Jednego Boga" poświęconą wieloletniemu projektowi edukacyjnemu "Dzieciaki". Bohaterami zdjęć Kamili Tajanowicz Tymury są jej mali podopieczni, którzy na różne sposoby próbują zrozumieć ideę wielokulturowości. Wystawa dostępna będzie w dniach 12 - 25. września >>> więcej o wystawie

Dzieci Jednego Boga

Ruszyły "Dzieciaki"
Data dodania: 10-09-2011 23:03

W sobotę 10 września, podczas pierwszego spotkania po wakacyjnej przerwie, mali uczestnicy "Dzieciaków" mieli okazję rozpocząć przygodę z teatrem. Wrocławski reżyser i aktor Paweł Pawlik zapoznał dzieci z historią Abrahama i wprowadził je w techniki pracy z lalkami teatralnymi. Dzieci przymierzyły się do sterowania dużymi kukłami teatralnymi, które wystąpią w tegorocznym spektaklu.

Young Classic Wratislavia: Muzyka na trzy kraje
Data dodania: 09-08-2011 17:09

Największy koncert VIII Festiwalu Young Classic Wratislavia:

W piątek trzy orkiestry symfoniczne z Polski, Niemiec i USA zaprezentują swoje umiejętności w katedrze Marii Magdaleny. Piątek 12.sierpnia godz: 19.00 www.youngclassic.pl

Young Classic Wratislavia

Konkurs WAKACYJNY :) Kiedy nie można a kiedy nie należy pracować?
Data dodania: 27-07-2011 16:13

Ze wględu na czas urlopowy zapraszamy do udziału w konkursie " O nie pracowaniu";). Szczegóły- na naszej fan stronie na facebooku.

Do wygrania- bilety na koncert hawdalowy, a na odpowiedzi CZEKAMY TYLKO DO 31-go lipca!

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30