HOME

Witamy w Dzielnicy Wzajemnego Szacunku

Niedzielny marsz i modlitwa za ofiary prześladowań w Syrii i Iraku
Data dodania: 11-10-2014 08:00

Wszystkich Przyjaciół naszej Fundacji oraz ludzi, którzy nie są obojętni na los prześladowanych przez islamskich terrorystów na terenie Syrii i Iranu chrześcijan oraz wyznawców innych religii jeszcze raz zapraszamy do udziału w marszu i modlitwie za ofiary tych prześladowań.  Dzielimy się z Państwem ramowym programem wydarzenia, które rozpocznie się w tą niedzielę (12 października) o godz. 15:30 na placu pod Synagogą pod Białym Bocianem.

Po marszu, który przejdzie od Synagogi pod Białym Bocianem do Parafii Rzymsko-Katolickiej św. Mikołaja, potem uda się do Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Opatrzności Bożej, następnie do Parafii Prawosławnej Narodzenia Przenajświętszej Bogarodzicy, aby o 16:30 dotrzeć na plac pod kościołem św. Elżbiety, krótki wstęp do sytuacji w Iraku i Syrii zaprezentuje dr Marcin Szydzisz z Instytutu Studiów Międzynarodowych UWr. Następnie modlitwy za ofiary terrorystów poprowadzą kolejno:

Rabin Tyson Herberger z Gminy Wyznaniowej Żydowskiej

Ojciec Mirosław Bijata - przeor Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. św. Mikołaja

Ksiądz Marcin Orawski z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Opatrzności Bożej

Przedstawiciel Parafii Prawosławnej Narodzenia Przenajświętszej Bogarodzicy.

Mamy nadzieję, że przyjdą Państwo razem z nami zaprotestować przeciwko ludobójstwu, wypędzeniom i prześladowaniom, które są codziennością milionów ludzi w Syrii i Iraku, i razem z nami pomodlą się za pokój.

Biskup Bogusz kończy kadencję
Data dodania: 08-10-2014 13:21

W minioną niedzielę 5 października ks. bp. Ryszard Bogusz - zwierzchnik diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce obchodził dwudziesta rocznicę ordynacji na to stanowisko. Jednocześnie jest to zakończenie kadencji oraz piastowania przez ks. Ryszarda Bogusza urzędu biskupa diecezji, ponieważ nie zamierza on ponownie kandydować.

 

(zdjęcie ze strony pochodzi ze strony Luteranie.pl)

(źródło)

Rada Parafialna i wszyscy zborownicy złożyli Księdzu Biskupowi gorące podziękowania za dwadzieścia lat służby i najlepsze życzenia dalszej owocnej pracy duchowej. Ksiądz Ryszard Bogusz w dalszym ciągu pozostaje ze swoimi parafianami jako proboszcz parafii Opatrzności Bożej we Wrocławiu.

Zarząd oraz Rada Fundatorów  Fundacji "Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań"  wyraża serdeczne podziękowania za owocną i dobrą współpracę przez te lata i życzy Jubilatowi dalszej równie udanej pracy duszpasterskiej.

Marsz i modlitwa w obronie chrześcijan i wyznawców innych religii prześladowanych na terenie pogrążonej w wojnie domowej Syrii i Iraku
Data dodania: 05-10-2014 14:31

 

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Wrocławia na

 

Marsz i modlitwę w obronie chrześcijan i wyznawców innych religii prześladowanych na terenie pogrążonej w wojnie domowej Syrii i Iraku

 

                         YOUSSEF BOUDLAL/REUTERS

 

Szanowni Państwo,

 

Fundacja „Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań” wraz z Gminą Wyznaniową Żydowską, Parafią Rzymsko-Katolicką pw. św. Mikołaja, Parafią Ewangelicko-Augsburską Opatrzności Bożej i Parafią Prawosławną Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy zapraszają na organizowany w niedzielę 12 października br. marsz w obronie prześladowanych z powodów religijnych w Syrii i Iraku – chrześcijan, muzułmanów, jazydów i innych wspólnot religijnych.

 

Na naszych oczach fanatycy Państwa Islamskiego mordują brutalnie tysiące niewinnych ludzi, giną też unikalne kultury z ich wielkim dorobkiem materialnym  i duchowym. Chcemy zaprotestować przeciw prześladowaniom i  modlić się za ich ofiary.  Zapraszamy do udziału w marszu, aby pokazać światu, że nie jesteśmy obojętni na los ludzi z odległych krajów bez względu na ich wyznanie.

czytaj więcej
Trzecia zagadka
Data dodania: 30-09-2014 17:09

Dziś ostatnia zagadka!

Cenny artefakt 


W paczce zaadresowanej do kościoła ewangelickiego zamiast cennego pierwodruku zamieszczone były puste kartki papieru. Bezcenne pierwsze wydanie Biblii Gdańskiej zaginęło
w niewyjaśnionych okolicznościach.


Może to nie zwykła kradzież, a próba obalenia chwiejnego pokoju pomiędzy Kościołami?
Luteranie podejrzewają katolików, katolicy oskarżają Żydów  – kto ma rację?
Jak zapobiec zbliżającej się katastrofie, jaką jest wojna religijna?"

 

Dziś kolejna zagadka dla detektywów
Data dodania: 29-09-2014 19:07

Zamachowiec króla

Gdy dym z muszkietów opadł, a chaos został opanowany, gwardia królewska mogła się wreszcie zorientować, skąd padł strzał.

Król ledwo uszedł z życiem, a jego zamachowiec wciąż grasuje na wolności. Jak się dowiedział o tym spotkaniu? Królewscy doradcy ciężko pracowali, by pozostawić wszystko w tajemnicy. Z kim współpracuje? Z obcym rządem czy może… z osobą z dworu? Kto jest przyjacielem, a kto wrogiem?

WEŹ UDZIAŁ W GRZE MIEJSKIEJ. ZADZWOŃ lub NAPISZ I ZGŁOŚ SWOJĄ GRUPĘ:

biuro@fundacja4wyznan.pl, tel. 501 472 808

Zanurz się w wielokulturowym Wrocławiu!
Data dodania: 27-09-2014 21:36

Już w październiku będziecie mieli niepowtarzalną okazję zabawić się w detektywów!

Zbierz rodzinę lub przyjaciół i zanurz się w wielokulturowym Wrocławiu – weź udział w GRZE MIEJSKEJ i rozwiąż zagadkę stulecia.

                                  Zaczynamy już od 4 października!

 

Wybierz zadanie dla siebie: „Tajemnicę jubilera”, „Zamachowca króla” lub jeszcze inne. Badaj tropy, analizuj dowody i rozglądaj się uważnie – wskazówki czekają na każdym kroku.

CO DZIEŃ JEDNA ZAGADKA

DZIŚ:

Tajemnica jubilera

czytaj więcej
Dzisiaj żydowski Nowy Rok!
Data dodania: 24-09-2014 13:27

Szana Towa! Szczęśliwego Nowego Roku!

czytaj więcej
"Droga ku Tolerancji" - panel dyskusyjny
Data dodania: 11-09-2014 18:58

Relikwie w Kościele prawosławnym
Data dodania: 08-09-2014 10:27

Po wakacyjnej przerwie w sali parafialnej cerkwi prawosławnej przy ulicy św. Mikołaja 40 odbyło się pierwsze jesienne spotkanie „Salonu Wzajemnego Szacunku”. Zaproszonym gościem był ks. Bazyli Sawczuk – proboszcz parafii prawosławnej w Jeleniej Górze. Omówił on rolę relikwii w kościele prawosławnym.

czytaj więcej
Warsztaty Dzieciaki znowu ruszają!
Data dodania: 05-09-2014 13:32

Zapraszamy już 27 września o godz. 11:00 do sali parafii ewangelickiej przy ul. Kazimierza Wielkiego 29

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Fundacja "Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań", 50-077 Wrocław, Kazimierza Wielkiego 29

mail: biuro@fundacja4wyznan.pl